V A T A X

Please Wait For Loading

05-091 Ząbki ul. Sikorskiego 33D vatax@vatax.pl

Biuro rachunkowe - Vatax

  Lokalizacja
 • Home
 • Biuro rachunkowe
Sprawdź, jak działamy

Proste biuro rachunkowe

Prowadzenie ewidencji syntetycznej i analitycznej ksiąg handlowych zgodnie z ustawą o rachunkowości i zakładowym planem kont, na podstawie otrzymywanych od Zlecającego dokumentów i informacji. Proste kroki:

Wszelkie obowiązki związane z prowadzeniem księgowości Twojej firmy przejmie dedykowana księgowa.

 • pełna obsługa w zakresie ksiąg handlowych (spółki prawa handlowego, osoby fizyczne, stowarzyszenia, fundacje)
 • prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
 • prowadzenie ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego,
 • kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa,
 • sporządzanie i przekazywanie sprawozdań finansowych i statystycznych do właściwych urzędów,
 • opracowywanie zakładowego planu kont, instrukcji kasowych, inwentaryzacyjnych,
 • wyprowadzanie zaległości

Doradca podatkowy pomoże odnaleźć się w gąszczu skomplikowanych i zmiennych przepisów podatkowych. Po 1989 r. na wszystkich podatników został nałożony obowiązek samoobliczania i samowymiaru podatku, który do tej pory spoczywał na administracji podatkowej.  W konsekwencji oznacza to, że każdy podatnik musi sam stosować prawo podatkowe i ponosi za to odpowiedzialność.

Wygodnie i prosto

Biuro rachunkowe w praktyce

W ramach usługi proponujemy pełną obsługę w zakresie ksiąg handlowych (spółki prawa handlowego, osoby fizyczne, stowarzyszenia, fundacje). Prowadzimy również wszystkie inne wymagane prawem ewidencje podatkowe i rejestry.

Szczegółowy zakres obowiązków stron może być odmiennie uregulowany w zawartych indywidualnie umowach. Kancelaria VATAX posiada praktyczne doświadczenie w prowadzeniu firm w zakresie usług, zapewnia rzetelną i miłą obsługę oraz całkowitą poufność informacji.

Co zyskasz wybierając nasze biuro rachunkowe

RECENZJE

Co mówią o nas ludzie?

Zadowolony Klient

Marlena Michno

Jestem zachwycona już po paru miesiącach współpracy! Przede wszystkim pełen profesjonalizm, ale też przemiła obsługa<3

 • Doskonale!

Testimonials

Tracy Kostyra

Świetnie prowadzona księgowość, mam duży szacunek i zaufanie do zespołu Vatax, są niezłomni i niezawodni. Gorąco polecam!

 • Doskonale!

Vapers Liquides

Bardzo polecam firmę, miła i profesjonalna obsługa. Pozdrawiam cała ekipę 

 • Doskonale!

Marek Szymański

Serdecznie polecam 🙂 profesjonalne podejście do Klienta . Pełna pomoc przy wyborze formy opodatkowania jak i również wsparcie

 • Doskonale!

Dowiedz się więcej

Doradca podatkowy pomoże odnaleźć się w gąszczu skomplikowanych i zmiennych przepisów podatkowych.
Po 1989 r. na wszystkich podatników został nałożony obowiązek samoobliczania i samowymiaru podatku, który do tej pory spoczywał na administracji podatkowej. 
W konsekwencji oznacza to, że każdy podatnik musi sam stosować prawo podatkowe i ponosi za to odpowiedzialność. 

Doradca podatkowy to zawód zufania publicznego powołany ustawą o doradztwie podatkowym z 5 lipca 1996r.

Warunkiem wykonywania zawodu doradcy podatkowego jest posiadanie wysokich kwalifikacji - wyższego wykształcenia, wiedzy specjalistycznej, a także bogatego doświadczenia z zakresu szeroko rozumianego prawa finansowego oraz innych dziedzin prawa. Ustawa korporacyjna każe doradcom podatkowym stale podnosić swoje kwalifikacje poprzez udział w konferencjach, seminariach i szkoleniach. Poza szeroką wiedzą merytoryczną doradca podatkowy musi być nieskazitelnego charakteru a swoim postępowaniem dawać rękojmię prawidłowego wykonywania zawodu.

 

Prowadzenie obsługi prawno-podatkowej nie jest czynnością jednostronną wykonywaną tylko przez doradcę podatkowego. Doradca zrobi wszystko, aby sprawy Państwa firmy były prowadzone fachowo, ale nie osiągnie nić, jeśli Państwo nie będziecie mieli czasu na współpracę. Aby zoptymalizować działalność podatkową, doradca musi na bieżąco otrzymywać informacje mające wpływ na cały proces.

Wynagrodzenie za czynności doradcy podatkowego ustalane jest na podstawie umowy z klientem.

Przed nawiązaniem współpracy można zażądać od doradcy przedstawienia cennika usług. Brak jest jakichkolwiek uregulowań (prawa powszechnego i korporacyjnego), które zakreślałyby minimalne lub maksymalne kwoty za poszczególne czynności doradcy. Stąd doradcy sami opracowują cenniki, stosownie do rozmiaru prowadzonej działalności, zakresu usług i własnej odpowiedzialności oraz specyfiki ekonomicznej danego regionu kraju.